Kde berou buňky imunitního systému energii?

Buňky imunitního systému, jako např. makrofágy využívají chemickou energii zvanou ATP (adenosintrifosfát), kterou v každé buňce (tedy i v makrofágu) vyrábí dvě látky. NADH a Koenzym Q10. NADH proces spouští, Koenzym Q10 ho udržuje. Dokonalá spolupráce. Pokud máte NADH i Koenzymu Q10 dostatek, makrofágy jsou „nabité“ energií a virus nemá šanci. Pokud energie chybí, organismus si NADH „stáhne“ z jiných částí těla. Přestane tak podporovat svaly, sníží aktivitu mozku, obětuje kvalitní spánek, zpomalí se opravy buněk. To vše vnímáme jako únavu, když „na nás něco leze“.

Co je tedy zázračného na NADH?

V roce 1997 napsal doktor Richard Passwather z amerického Marylandu, že NADH je možné označit jako nejdůležitější substanci pro lidské tělo. Jeho účinky nejlépe popisuje George Birkmayer, profesor z Univerzity v Gratzu v Rakousku, ve své publikaci NADH – zázračný koenzym.

NADH neboli koenzym 1 (celým názvem Nikotinamid-adenin-dinukleotid-hydrid) je klíčový koenzym, který přenáší vodíkové protony (H+) získané z potravy do mitochondrií, kde ve spolupráci s Koenzymem Q10 vzniká chemická energie (ATP).

Dalo by se říci, že NADH proces tvorby energie v těle spouští, zatímco Koenzym Q10 ho udržuje.

NADH je klíčová látka pro výrobu energie ve formě ATP (adenosintrifosfát) ve všech buňkách. Funguje tedy jako palivo pro každou buňku.

Čím více NADH buňka obsahuje, tím více energie může vytvářet, a tím déle může žít.

Zpracováno podle: Professor George D. Birkmayer, M. D., Ph.D. NADH, The Energizing Coenzyme

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..