NADH (koenzym 1)

NADH je zkratka pro nikotinamid-adenin-dinukleotid-hydrid neboli koenzym 1. Nejen, že samotný název složitě vypadá, zrovna tak složitá je i struktura této sloučeniny. Vyskytuje se ve všech živých buňkách a napomáhá tisícům reakcí v našem těle.

NADH zajišťuje řadu funkcí

Zvyšuje energii v srdečních i svalových buňkách, regeneruje poškozené buňky, je silný antioxidant, redukuje hladinu cholesterolu, snižuje vysoký krevní tlak, zvyšuje produkci dopaminu a serotoninu, zlepšuje prokrvení orgánů.

Stáhněte si zdarma návod - 5 kroků, jak se zbavit únavy a stresu

NADH je biologická forma vodíku. Vodík sám o sobě je nestabilní, rychle reaguje s kyslíkem a je vysoce výbušný, proto je v živých organizmech důmyslně vázaný jako NADH.

NADH je tedy klíčový koenzym, který přenáší vodíkové protony (H+) získané z potravy do mitochondrií, kde ve spolupráci s koenzymem Q10 vzniká chemická energie (ATP).

Dalo by se říci, že NADH proces tvorby energie v těle spouští, zatímco koenzym Q10 ho udržuje.

NADH zvyšuje energii v srdečních a svalových buňkách

Více NADH v těle znamená více energie ve formě ATP (adenosintrifosfátu)- jediné energie, kterou lidské tělo využívá. Více ATP, více energie, více svalové aktivity, více vitality.  A obráceně. Méně ATP, méně energie, více únavy.

Bez NADH nelze využít energii z potravy, bez NADH není život.

 

Vyřešte své problémy s únavou jednou provždy! 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..