Chronický únavový syndrom

Co to je ?

První věc, kterou si musíme uvědomit je, že se nejedná o obvyklou únavu. Únava bývá definována nejvíce jako subjektivní pocit zemdlenosti, nedostatku energie a vyčerpání. Průměrně 20 % populace popisuje symptomy přetrvávající únavy, ale převážná většina z těchto lidí se ještě nepovažuje za nemocné.  Chronický únavový syndrom (chronic fatique syndrom – CFS) je onemocnění zvýšeně sledované v posledních 20 letech. Nejuznávanější současné pracovní definice definují únavu u CFS jako klinicky měřitelnou, somaticky nevysvětlitelnou únavu trvající minimálně půl roku, která není výsledkem probíhající zátěže, nepolevuje podstatně po odpočinku a je spojena s výraznou redukcí úrovně dřívějších aktivit.

Je to únava nebo nemoc ?

CFS je poměrně obtížné diagnostikovat. Obecně se užívá systém, kdy se vylučují všechny ostatní možnosti a onemocnění, až nakonec nezbyde nic jiného, než CFS uznat. Obecně se dá vysledovat jistá opatrnost lékařů CFS klasifikovat jako onemocnění, jak o tom svědčí citace z článku MUDr. Jaromíra Bystroně: „Chronický únavový syndrom není choroba, ale jen soubor nespecifických příznaků a stesků, pro které nebyla zatím určena jednoznačná příčina. Než začneme uvažovat o tom, že pacienta označíme touto diagnózou, musíme vyloučit veškeré stavy, které mohou ke zvýšené únavě vést“. Jak je vidět, není divu, že ani naše legislativa tuto možnost neuznává a v zákoně je jako samostatná položka definován velmi krátce.

Stáhněte si zdarma návod - 5 kroků, jak se zbavit únavy a stresu

Cítíte se unavení ?

Nemusíte být přímo diagnostikováni s CFS. I „běžná“ únava je zdrcující a omezuje nás v každodenním životě. Z toho vyplývá, že je třeba ji řešit. Naši pravidelní čtenáři již mohou znát naši příručku 6+1 tipů proti únavě, kterou si můžete stáhnout zdarma. Pomocí těchto praktických návodů můžete pochopit, co je dobré v životě změnit a začít pracovat na své „neunavenosti“. Při dodržení správných postupů se kvalita života zlepší už po 21 až 90 dnech.

A rychleji by to nešlo ? Ale šlo.

To je dobrá zpráva. Potřebujeme energii úplně na všechno, i když spíme. To je základní fyzika a podstata fungování našeho organizmu.

Máme řešení !

ReConnect je doplněk stravy pro všechny, kteří potřebují dobít životní energii. Unikátní kombinace 4 látek, které se přirozeně vyskytují v lidském organismu. Navíc obsahuje vitamín C pro snížení únavy a vyčerpání. Více o ReConnectu najdete ZDE.

 

Jak víme, že ReConnect funguje ?

Jako jeden z mála doplňků stravy na světě má ReConnect klinickou studii. Pro odbornou veřejnost je k náhledu ZDE.

Na co se nás lidé nejčastěji ptají? Podívejte se ZDE.

Přečtěte si více o ReConnectu ZDE.

Co je to únava a jak vzniká – VIDEO

Jednotlivé složky ReConnectu – VIDEO

 

 

Zdroje:

http://www.solen.cz/pdfs/int/2006/03/04.pdf

https://cs.wikipedia.org/wiki/Chronick%C3%BD_%C3%BAnavov%C3%BD_syndrom

https://publi.cz/books/49/07.html

 

Vyřešte své problémy s únavou jednou provždy! 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..