Dovolená aneb Umění odpočívat ?

Odpocinek na dovolene

Celý rok se na to těším… A když to přijde, těším se zase zpátky do práce.

Také tak přemýšlíte o své dovolené? Je pro vás tento čas plný stresu, úzkosti a vracíte se zralí „ještě na týden volna“? Proč je to tak? Asi víme, jak to celé chodí. Zaměstnání naplňuje většinu denního času. Možná to někoho překvapí, ale právě u nás v České republice je pracovní doba u jednotlivce, včetně přesčasů a druhého a třetího zaměstnání, nejdelší v Evropě. Práce a odpočinek však musejí být v rovnováze. Větší pracovní námahu je nutné vyvážit delším odpočinkem. Tato zásada musí být dodržena. Odkládání odpočinku na dobu, až „bude čas“, pak může způsobit oslabení organismu. A potom už nebude stačit k „nabití baterek“ víkend, ale ani týden… Tělo bude oslabené a podlehne i sebemenší infekci.

Potud asi nic nového pod sluncem. Ale co když na vytoužené dovolené nedokážete „vypnout“? Náš organismus nepotřebuje energii jen na pohybovou aktivitu, ale energie je vydávána, i když spíme. Všechny děje probíhající v našem těle totiž potřebují energii. Jinými slovy – na pořádný odpočinek potřebujete vydat energii.

Kde vzít energii na odpočinek, když mi žádná nezbývá?

Co s tím ?

Pojďme se podívat na naše možnosti pohledem běžného unaveného člověka. Někteří z nás se spolehnou na stimulanty (káva, černý a zelený čaj, energetické nápoje), jiní se půjdou poradit do lékárny.

Stáhněte si zdarma návod - 5 kroků, jak se zbavit únavy a stresu

Stimulanty si proti únavě vezměte pouze v nouzi. Pamatujte, že únavu nikdy nevyřeší a že i přes pocit osvěžení vás v konečném důsledku „podrazí“ a únavu ještě zhoršují. O nejznámějším stimulantu, kávě, si můžete mimo jiné přečíst v našem příspěvku https://protiunave.cz/chytre-na-unavu-a-vycerpani/

V lékárně vám nejspíše nabídnou nějaké multivitaminy, hořčík, případně koenzym Q10. Hořčík podporuje hlavně svalové uvolnění a je tedy vhodný spíše při křečovitých stavech. Koenzym Q10, ve své přírodní formě ubichinonu, byl ještě donedávna jedinou volbou, která dávala smysl.

Existuje nové řešení – ReConnect proti únavě

ReConnect je doplněk stravy proti únavě, který nejenže obsahuje koenzym Q10 ve formě ubichinonu, ale navíc další látky, které se přirozeně vyskytují v lidském organismu. Navíc obsahuje vitamín C pro snížení únavy a vyčerpání.

Přečtěte si více o ReConnectu ZDE.

Co je to únava a jak vzniká – VIDEO

Jednotlivé složky ReConnectu – VIDEO

 

Zdroje:

http://zdravi.euro.cz/clanek/priloha-pacientske-listy/umime-odpocivat-454561

https://publi.cz/books/49/07.html

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Koenzym_Q

 

Vyřešte své problémy s únavou jednou provždy! 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..