Proč nesnášíme pondělí?

Taky se Vám vstává v pátek snadněji, než v pondělí? Mně rozhodně ano. Zatímco v pátek vstávám s pocitem, že ten den rychle uteče a že už bude víkend, v pondělí ráno musím 3x posunout budík. Jo, vím, že je to špatné pro mozek i spánkové vlny. Tím, že odsunete budík několikrát po sobě, matete vlastní mozek a Vaše tělo prostě nechápe, jestli má  spát nebo vstávat.

Tohle všechno vím, i přesto, jakmile přijde pondělní ráno a první zvonění budíku, moje reakce je vždycky stejná – místo, abych jela palcem na mobilu doleva na křížek, sjedu směrem doprava na možnost „Zz“ (odložit o 5 minut). Ach jo. Potom se doplahočím do koupelny, celá rozespalá kouknu do zrcadla. V tom mi hlavou běží různé poučky typu: „Začni pondělí radostně, usměj se na sebe a řekni si, jak jsi krásná“… Jo super, tak na sebe koukám do toho zrcadla, vlasy naprostá katastrofa, kruhy takový, že oči skoro nevidím, a když se pokouším usmát, přijde zívnutí…

Cestou do práce přemýšlím o tom, proč jsem v pondělí vždycky tak unavená. Je jedno, jestli spím 5 nebo 10 hodin, prostě pondělní ráno je pro mě úplná kalamita. Zatím mám dvě různé teorie:

  1. Jsem ovlivněná tím, že jsem jako malá přečetla všechny díly komiksu Garfield, který vypráví příběh o kocourovi Garfieldovi, který taky nesnáší pondělí! HA – to by mohlo být ono. Akorát že se mi zdá, že můj manžel, který Garfielda nečetl, se potýká s tím samým problémem jako já, což by znamenalo, že tahle teorie je mylná… Co myslíte?
  2. Celý víkend nemyslím na práci a potom v neděli v noci mi začne mozek pracovat a já si začnu vybavovat, co mě všechno čeká, takže se v noci nevyspím, a proto jsem šíleně unavená právě v pondělí ráno. Tohle mi přijde jako teorie, která by mohla projít. I když já svojí práci opravdu miluji a prostě se do ní těším, tak nevím…

Zajímalo by mě, co by se stalo, kdybychom posunuli pracovní týden a začínali úterkem. Prostě pondělí škrtli a měli prodloužený, třídenní víkend. To by byl výzkum přímo pro mě. Byla bych pak takhle unavená v úterý, namísto pondělí?

Stáhněte si zdarma návod - 5 kroků, jak se zbavit únavy a stresu

Momentálně zkouším úplně novou věc. Každé pondělí ráno si 3-5 minut představuji, jak mi půjdou všechny věci v práci od ruky. Jak mě šéf pochválí, jak se mi něco podaří. Představuji si to v přítomném čase a velice konkrétně. Dost mi to pomáhá. Ze zrcadla na mě sice kouká pořád ten samý zombík, ale mám mnohem větší chuť zapnout žehličku na vlasy nebo vymyslet kombinaci oblečení, které k sobě ladí :).

Navíc si nekompromisně každé ráno beru ReConnect. Beru si jen jednu tabletu. Výborně mi to funguje. Prostě mám od rána dobrou náladu. Když se náhodou setkám s „pondělím na druhou“ (jinak řečeno pondělí úplně na nic), vezmu si druhý ReConnect tak kolem 3. hodiny odpoledne. Což je shodou okolností (a to doopravdy) právě teď. Mám potom jistotu, že budu mít energii udělat mnohem víc věcí, které bych zaručeně jinak odložila. Navíc mi dodává chuť pustit se do věcí, které mi nejsou super příjemné. Znáte to – výzvy… úkoly, které neustále přepisujete na další den v diáři 🙂 Máte takové?

U mě jsou to především telefonické rozhovory s klienty, kteří se nemají dobře, jsou většinu času naštvaní a nepříjemní, navíc povýšení a tak prostě nemám zrovna chuť jim volat. Ale je to moje práce, tak jdu na to 🙂

Vám, mým nadšeným čtenářům, přeji, abyste i Vy pocítili sílu na to zmáknout to pondělí s lehkostí, energií a motivací i do úkolů, které Vám přijdou úplně pitomý 🙂

Mějte se & žijte život naplno

Karol

 

Vyřešte své problémy s únavou jednou provždy! 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..