Tableta = nepřátelská chemie?

prášky, tableta, zdraví

V dnešní době se lidé vzdělávají mnohem více v oblasti zdraví. Čím dál více se setkávám s lidmi, kteří pátrají po tom, co jaký lék obsahuje a zda jim opravdu pomůže s vyřešením jejich „problému“.  Stejně tak je zde trend stát se veganem, vegetariánem nebo  že tablety jsou nepřátelská chemie. Souhlasím s tím, že se lidé mají vzdělávat v oblasti zdraví a zjišťovat, které informace jsou validní a pro ně přínosné, ale stejně tak si myslím, že je důležité se nad jednotlivými tématy pozastavit a udělat si na ně správný názor. Je opravdu tableta nepřátelská chemie? Co to vlastně tableta je? Z čeho se skládá?

Tableta je vnější forma/uspořádání obsahu, které umožňuje cílené použití. Tableta vznikne slisováním jednotlivých součástí v sypké formě do různých tvarů. Tableta neznamená jen lék, neznamená jen chemii určenou k polykání a cizí pro naše tělo. Tableta-chemická je třeba i tableta do myčky! Tableta- přírodní – to mohou být i slisované bylinky- buď k polykání  nebo je lze použít pro přípravu čaje. A co teprve tableta obalená tenkou sladkou vrstvou- takzvané dražé? To je naše lentilka!!!!

A jak se krásně rozpouští v ústech první slaďoučká vrstva a jak lahodná je chuť čokolády uvnitř! Takových příkladů je celá řada.

Stáhněte si zdarma návod - 5 kroků, jak se zbavit únavy a stresu

Pokud je účinná látka (například v doplňcích stravy) zpracovaná do formy tablety, má to svůj důvod. A to ten, že chceme ovlivnit, co se s tabletou má v organizmu stát. Například na sobě může mít tenký film, který brání rozpuštění tablety v žaludku, aby žaludeční kyselina nezničila účinnou látku uvnitř tablety, aby se tableta rozpadla až ve střevě a účinná látka se tam vstřebala a mohla správně působit na přesném místě v těle (například ReConnect).

Proto tableta neznamená nepřátelskou chemii, naopak je to pomoc našemu tělu, aby správně využilo potřebné látky.

Pokud byste tedy zastávali názor, že tablety jsou špatné, znamenalo by to, že nejíte lentilky, lipo, nebo že nepoužíváte tablety na mytí nádobí. Věřím tomu, že se takové příklady lidé určitě najdou, ale nebude to zřejmě případ většiny. Proto až se příště setkáte s tabletou, koukněte se nejdřív co obsahuje, možná by vám právě tato tableta mohla pomoci 🙂

 

Vyřešte své problémy s únavou jednou provždy! 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..